مطالب مهم
تصویری - سه شنبه, 02 آذر 1395 09:29
شنیداری - چهارشنبه, 12 اسفند 1394 10:32
دامنه تحول - چهارشنبه, 14 بهمن 1394 15:16
معرفی طرح تحول - چهارشنبه, 14 بهمن 1394 12:07


محمدرضا شمسایی مدیرعامل

 مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان: پیاده سازی موفق طرح تحول سازمان از اولویت های مهم امروز است. 

 

آقای مهندس محمدرضا شمسایی در سالن همایش های هتل بوستان اهواز در جمع اعضای کمیته اجرایی طرح تحول سازمان آب و برق استان خوزستان ایراد سخنرانی نمود. در ابتدای سخنرانی، ایشان به اقدامات صورت گرفته در دوره قبل مدیریت شان در سازمان اشاره نموده و گفت: از جمله کارهای صورت گرفته در سازمان ایزو بود که طی چهار الی پنج سال هم در سازمان و هم در شرکت های تابعه انجام دادیم، همچنین کار برنامه استراتژیک سازمان فعالیت دیگر ما بود که در سال 1383 شروع کردیم و دو و نیم سال طول کشید و در نهایت ارائه گردید ولی طبق انتظارمان استفاده ای مطلوب از آن صورت نگرفت. وی همچنین خاطر نشان کرد طی سالهای 82 و 83 در سازمان آب و برق استان خوزستان سه مورد عارضه یابی سازمانی صورت گرفته است. وی گفت: استراتژی فناوری اطلاعات که سه و نیم سال طول کشید، از اقدامات دیگری بود که در دوره قبل در سازمان به انجام رسیده اما بعدا متوقف گردید و استفاده مطلوبی از آن نشد.

آقای مهندس شمسایی مدیرعامل سازمان آب و برق استان خوزستان تاکید کرد: ما قصد داریم امروز برنامه های استراتژیک سازمان را بروزرسانی کنیم. همچنین؛ با توجه به اهمیت نیروی انسانی، نگاه ویژه به منابع انسانی در سازمان، در دستور کار است. ایشان تاکید کردند که ماموریت؛ وظایف و معیارهای ارزیابی هر یک از واحدهای سازمانی و افراد شاغل در هر یک از مشاغل سازمان باید شفاف و معین باشد. استانداردسازی فرایندهای سازمانی و روش های اجرایی از موارد مهمی است که در دستور کار طرح تحول قرار گرفته است. مدیرعامل سازمان بر اهمیت ارزیابی عملکرد هر یک از مدیران و کارکنان تاکید کرده و ابراز امیدواری نمودند که سازمان با اجرای طرح استعدادیابی و توانمندسازی بتواند هر یک از کارکنان را در مسیر مناسب خود قرارداده و بسترهای لازم برای تعالی فردی و حرفه ای آنان را فراهم سازد. وی تاکید کرد یک مدیر می بایست دارای انگیزه باشد و خروجی کار واحد و مدیر واحد ملاک ارزیابی وی می باشد. مدیران سازمان باید با چارچوب و ملاکهای استاندارد روز دنیا انتخاب شوند و انگیزه های ارتقای شغلی برای سایر کارکنان نیز ایجاد شود. مدیرعامل سازمان اشاره کردند که یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام سازمان، ایجاد دیتا بیس کامل و اساسی در سازمان و ایجاد رصد خانه ملی است که در تصمیم گیری های مدیریتی آب کشور نقش مهمی ایفا می نماید.
مهندس شمسایی خطاب به مدیران سازمانی اعلام نمود اگر به مشکلاتی در سازمان مواجه شده اید به مسئولین مربوطه اطلاع دهید تا ما آنها را دنبال نماییم. وی همچنین ضمن استقبال از برگزاری چنین جلساتی تاکید کردحداقل ماهانه یک بار چنین جلساتی برگزار شود.
در پایان مراسم سخنرانی، پرسش و پاسخ مدیران سازمانی و مدیرعامل سازمان انجام شد.