مطالب مهم
تصویری - سه شنبه, 02 آذر 1395 09:29
شنیداری - چهارشنبه, 12 اسفند 1394 10:32
دامنه تحول - چهارشنبه, 14 بهمن 1394 15:16
معرفی طرح تحول - چهارشنبه, 14 بهمن 1394 12:07


شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز

مشخصات شرکت

نوع فعالیت  : تولیدی

 

تاریخ تاسیس : 1370

مرکز شرکت : اندیمشک

تعداد پرسنل:216 نفر(88 نفر رسمی - 128 نفر پیمانی)

پست الکترونیک: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تلفن تماس  : 42675356

نشانی شرکت : خوزستان، اندیمشک، صندوق پستی 64

 

مشخصات مدیر عامل

نام مدیرعامل : سعید رئوفی نسب

 

مدرک تحصیلی :فوق لیسانس مدیریت اجرایی

رشته تحصیلی : مدیریت

سابقه مدیریت: 10 سال

تاریخ انتصاب : 93/4/11

تلفن مستقیم:06142675291

نمودار سازمانی

 

موضوع فعالیت شرکت

شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز در سال 1370 ثبت و تاسیس گردید. این شرکت در 17 کیلومتری شمالي شرقي اندیمشک و در منطقه حفاظت شده سد دز قرار دارد و هم اکنون به عنوان یکی از شرکت های وابسته وزارت محترم نیرو وظیفه خطیر و تبیین شده خود را به انجام می رساند. سهامداران آن، شرکت مدیریت منابع ایران، شرکت تولید و بهره برداری سد شهید عباسپور و شرکت سهامی نوسازی کاران می باشند. هم اکنون این شرکت با در اختیار داشتن نیروهای کارآزموده و استفاده از پیمانکاران تخصصی و خدماتی اهتمام خود را براساس ماموریت های ابلاغی مبنی بر تامین انرژی برقآبی پایدار و کنترل خروج آب جهت مصارفی هم چون آب شرب و کشاورزی پایین دست به انجام می رساند. این شرکت در طی سالیان اخیر، بنا به حسن انجام امور محوله و تلاش برای بهبود مدیریت تولید و نگهداری مطلوب از سد و نیروگاه دز ، بارها مورد تقدیر وزارت محترم نیرو قرار گرفته است که این موضوع در روند مطلوب و بهبود روزافزون کلیه بخشها تاثیر گذار بوده است. شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز با تدوین برنامه های کوتاه و بلندمدت مدیریتی خود، سعی در اعتلای سطح خدمات فنی، آموزش نیروی انسانی و استقرار آخرین دستاوردهای مدیریتی و بهبود کیفی را دارد.
آخرین افتخار این شرکت کسب رتبه برتر ارزیابی عملکرد سالانه نيروگاههاي كشور در سال 1393 مي باشد كه لوح افتخار اين عنوان در نشستي كه روزهاي يكم و دوم دي ماه 94 با حضور مدیران و متخصصان شرکت مدیریت منابع آب، نیروگاه های برقآبی کشور، مدیریت شبکه برق کشور، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و پژوهشگاه استاندارد ، به ميزباني شركت بهره برداري از سد و نيروگاه و شبكه هاي آبياري مارون برگزار شد به مهندس سعيد رئوفي نسب مديرعامل شركت اعطاء و از زحمات ايشان و ديگرهمكاران زحمتكش مجموعه قدرداني شده است.
شركت توليد و بهره برداري سد و نيروگاه دز در سال هاي 87 ، 88 و 1390 نيز موفق به احراز رتبه برتري ارزيابي عملكرد نيروگاه هاي بزرگ برقابي كشور شده است.
با توجه به فصل كم آبي و محدوديت هاي توليد ، كسب رتبه برتر در سال 1393 از اهميت ويژه اي برخوردار است و نشان دهنده مديريت مؤثر در بهره برداري از سدو نيروگاه و كنترل آب مي باشد.

 

تاریخچه شرکت

سد دز نخستین سد از رشته سدهای چند منظوره كشور است که بر روی رودخانه دز در فاصله 23 کیلومتری شمال شرقی شهرستان اندیمشک احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت است . انتخاب محل سد از طریق اکتشاف هوایی و مطالعات اولیه آن در اردیبهشت 1335 ، مساحی مقدماتی در آذر 1338 ، شروع حفاری ها در شهریور 1339 و رسیدن به قعر رودخانه در مرداد 1340 انجام شد .
در این بین تجهیزات ساخت بتن نصب گردیده و بتن ریزی دیواره سد از آبان 1340 آغاز و در آذر 1341 پایان یافت . کار نصب تجهیزات نیروگاه نیز به موازات بتن ریزی شروع و اولین واحد نیروگاهی دز در اسفند 1341 مورد بهره برداری قرار گرفت .
آب رودخانه دز از ارتفاعات اشتران کوه ، قالی کوه و بخشی از سلسله جبال زاگرس سرچشمه می گیرد و سرشاخه های فرعی آن را رودخانه های بختیاری ، تیره ، ماربوره، مکن دان ، سرخاب و سزار تشکیل می دهند . با احداث سد دز ، دریاچه ای به طول 65 کیلومتر و با ظرفیت نهایی 3/3 میلیارد متر مکعب آب ، به وجود آمده است . هدف اصلی از احداث این سد کنترل سیلاب ها ، تنظیم آب جهت مصارف آبیاری و کشاورزی و تأمین نیروی لازم جهت تولید برق می باشد . این سد که از نوع بتنی دو قوسی جداره نازک با ارتفاع 203 متر ساخته شده ، در زمان احداث ششمین سد از لحاظ ارتفاع در دنیا محسوب می شده است . حفظ ، نگهداری و بهره برداری از سد و نیروگاه دز که نقش مهمی در تامین آب و پایداری برق کشور داشته از جمله افتخاراتی است که طی 37 سال گذشته در کارنامه نظام مهندسی صنعت آب و برق جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است .
شرکت های سازنده
شرکت انتریوهایدرو راه اندازی واحدها را به عهده داشته و شرکت آمریکایی موریسون نادسن پیمانکار مرحله احداث کمپ تامین آب مصرفی و آشامیدنی، ‌ایجاد تونل انحرافی و جاده تونلی و غیره بوده است.
شرکت ایتالیایی امپرزیت- جیرولا – لودی جیانی پیمانکار مرحله ساختمان بدنه سد و نیروگاه ، تونلهای سرریز ، کلیدخانه و تکمیل تونل جاده ای و غیره بوده است.

 

 

 

 

 

ارکان برنامه راهبردی

 

ماموریت :

توليد انرژي برقابي پايدار – كنترل سيلابهاي مخرب ، با مسئوليت نگهداري مناسب از تأسيسات حياتي

 

چشم انداز :

بهسازي و توسعه امكانات ، ماشين آلات و تجهيزات ، به منظور افزايش ظرفيت توليد با حفظ ارزشها و توجه به كرامت انساني كاركنان.

 

اهداف :
شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز با مدیریت تولید بر مجموعه پنجاه ساله سد و نیروگاه و سابقه درخشان در تولید انرژی برق¬آبی پایدار و کنترل سیلاب¬های مخرب و با مسئولیت نگهداری مناسب از تأسیسات حیاتی در چهارچوب قوانین و مقررات وزارت نیرو ، جهت تحقق اهداف زیر خود را ملزم و متعهد به استقرار نظام مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد ISO9001-2008 می نماید. هدف ما درک نیازها وخواسته¬های قانونی مشتریان، عرضه خدمات با کیفیت در کوتاهترین زمان و کمترین هزینه بوسیله بهبود مداوم عملکرد در کل شرکت می باشد. 
مدیریت شرکت بر این باور است برای رسیدن به این اهداف بایستی راهکارهای زیر را مد نظر قرار دهد : 
1- تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت مشتری به عنوان ماموریت اصلی و عامل بقای سازمان 2- پرورش و بهسازی منابع انسانی به عنوان با ارزش¬ترین سرمایه شرکت و تأکید بر حفظ کرامت انسانی کارکنان 3- ایجاد فضای مناسب جهت مشارکت فکری کارکنان برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان 4- اشاعه و توسعه فرهنگ ایمنی، بمنظور حفظ جان و سلامت نیروی انسانی و کاهش ضایعات فنی و مالی 5- تامین انر‍‍ژی برق¬آبی با کیفیت و ارائه آن در معاملات بازار داخلی و جهانی برق، مطابق با دستورالعملهای دیسپاچینگ ملی برق کشور و در قالب قراردادهای فروش انرژی 6- بهبود و توسعه تکنولوژی تولید، ماشین آلات و تجهیزات آن 
مدیریت شرکت در جهت تحقق اهداف فوق، خود را متعهد می¬داند و امیدوار است با همدلی، همفکری و همکاری تمامی کارکنان شرکت اهداف مذکور را مورد بازنگری قرار داده و در جهت استقرا، حفظ و نگهداری و بهبود مستمر سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO9001-2008 حرکت نماید.

 

استراتژي :

برآورده كردن خواسته هاي قانوني مشتريان براساس عرضه خدمات با كيفيت در كوتاهترين زمان و كمترين هزينه ممكن بوسيله بهبود مداوم عملكرد.

کد خبر: 483