مطالب مهم
تصویری - سه شنبه, 02 آذر 1395 09:29
شنیداری - چهارشنبه, 12 اسفند 1394 10:32
دامنه تحول - چهارشنبه, 14 بهمن 1394 15:16
معرفی طرح تحول - چهارشنبه, 14 بهمن 1394 12:07


شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کرخه برق آبی

مشخصات شرکت

نوع فعالیت  : بهره برداری از سد ، نیروگاه آبی ، تاسیسات و تجهیزات وابسته به منظور تولید نیروی برق ، مهار ، استحصال و تنظیم آب در حوزه عمل شرکت و تحویل انرژی برق تولیدی و آب استحصال شده  شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کرخه برق آبی

تاریخ تاسیس :1394

مرکز شرکت : شهرستان اندیمشک

تعداد پرسنل:90 نفر

تلفن تماس  : 42691700

نشانی شرکت : اندیمشک محور اندیمشک – اهواز، جاده اختصاصی سد و نیروگاه کرخه

مشخصات مدیر عامل

نام مدیرعامل : مهندس محمدرضا یزدانی

 

مدرک تحصیلی : 

رشته تحصیلی : 

سابقه مدیریت: 

تاریخ انتصاب :

تلفن مستقیم

نمودار سازمانی

 

موضوع فعالیت شرکت

    بهره برداری از سد ، نیروگاه آبی ، تاسیسات و تجهیزات وابسته به منظور تولید نیروی برق ، مهار ، استحصال و تنظیم آب در حوزه عمل شرکت و تحویل انرژی برق تولیدی و آب استحصال شده به ترتیب به شبکه سراسری برق و شبکه های آبیاری و آبرسانی – شرکت برای نیل به اهداف فوق مجاز به اقدامات ذیل در چهارچوب ضوابط ، مقررات و دستورالعمل های وزرات نیرو بدون آنکه منحصر و محدود به آنها باشد خواهد بود :        الف) سرمایه گذاری و مشارکت در موسسات و شرکت های مرتبط با مقاصد و اهداف شرکت در حدود و مقررات مربوطه با تصویب مجمع عمومی     ب ) همکاری و اشتراک مساعی با سایر موسسات و شرکت ها در انجام و اخذ خدمات فنی و پژوهشی به منظور پیشرفت و توسعه مبانی علمی و فنی و اقتصادی در امر تولید و مبادله نیروی برق و مهار و تنظیم آب و بهینه نمودن بهره برداری و اداره تاسیسات در حوزه عمل شرکت         ج ) انجام هرکونه عملیات مالی و معاملات بازرگانی و تحصیل درامدهای عملیاتی و غیر عملیاتی در حوزه فعالیت شرکت.

 

تاریخچه شرکت

با توجه به تصمیم سازمان آب و برق خوزستان در خصوص وضعیت سهام شرکت ، شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کرخه برق آبی در تاریخ 44662 به شماره ثبت 20/3/94 در اداره ثبت شرکتها در شهرستان اهواز تاسیس و سپس بدلیل اینکه محل و مرکز فعالیت شرکت در شهرستان اندیمشک قرار داشته ، نسبت به جابجایی ثبتی و رسمی آن در اداره ثبت اندیمشک در مورخ 25/5/94 طی شماره 2729 اقدام گردید و در حال حاضر يكي از تامين كنندگان برق در سطح كشور مي باشد. شركت توليد و بهره برداری از سد و نيروگاه کرخه برق آبی در انديمشک- جاده اختصاصی کرخه  در زميني به مساحت حدود 100 هكتار واقع شده است. نوع محصول توليدی برق به ميزان 934 گيگا وات ساعت در سال بوده و آب مورد نيازآن از آب ذخيره شده درپشت سد كه آنهم از رودخانه کرخه و سرشاخه هاي آن تامين مي شود  ، مي باشد .

 

 

 

ارکان برنامه راهبردی

 

ماموریت :

شركت توليد و بهره برداري سد و نيروگاه كرخه برق آبی یکی از شرکت های تابعه (وابسته) به وزارت نیرو (سازمان آب وبرق خوزستان) می باشد که متولی نگهداری و بهره برداری ازاماکن و تاسیسات بزرگترین سد تاریخ ایران بوده و در راستاي حفظ و صيانت از امانت ملی ایران ، و ارج نهادن به تجربه و دانش فني همكاران به عنوان تنها سرمايه شركت و احترام به كاركنان و كليه افرادي كه به شركت دسترسي دارند، همچنين  به منظور بهبود بهره برداري از تجهيزات و تاسيسات موجود، مدیریت منابع آب و استهلاك سيلاب ، تنظیم و تامين آب كـشاورزي ، توليد برق مطمئن و با كيفيت مطلوب برای مصارف داخلی و تولید انرژی برای صادرات به کشورهای همجوار ، را در برنامه كاري خود قرار داده است.

چشم انداز :

الف ) قابليت فراهم آوري مستمر محصولاتي كه الزامات مشتري و نيازمندي‌هاي قانوني را بر آورده سازد،
ب) حذف يا كاهش پيامدهاي زيست محيطي متناسب با ماهيت فعاليت‌ها، محصولات و خدمات، محل استقرار و شرايطي كه سازمان در آن فعاليت مي نمايد،
ج) حذف يا كاهش اثر ريسک ها و مخاطرات شغلي متناسب با ماهيت فعاليت‌ها، محصولات و خدمات، محل استقرار و شرايط موجود سازمان،
د) رضايت بيشتر مشتريان و طرف هاي ذينفع از طريق اجراي موثر سيستم و توجه به فرآيندهاي بهبود مستمر.

اهداف :

1- رعايت كليه مقررات و الزامات مرتبط با موضوعات زيست محيطي ، ايمني و بهداشت حرفه اي بمنظور حفظ و ارتقاء روحيه ونشاط ميان همكاران به منظور ارتقاء و بهره وري سازمان.
2- تلاش در جهت ارتقاء آموزش های بدو استخدام و حین خدمت کارکنان به شکل سازمان یافته و ایجاد مهارت های جدید و دانش لازم در آنان جهت انجام بهینه وظایفشان از طریق برگزاري دوره هاي آموزشي لازم در داخل کشور و بعضی کشورهای اروپایی و آسیایی .
3- بهره برداري مطمئن از مجموعه سدو نيروگاه و ايجاد پايداري در واحدها با استفاده از دانش فني همكاران و مدرن ترين سيستم هاي بهره وري.
4- برنامه ريزي و اقدام منظم و مداوم به منظور پيشگيري از وقوع حوادث ناشي از كار، همچنين افزايش ايمني پرسنل و طرف هاي ذينفع.
5- ارتقای سطح معیارهای انتخاب ، ارزیابی(تعیین صلاحیت ) پیمانکاران و تامین کنندگان خدمات و کالا و مواد و سازندگان قطعات مورد نیاز شرکت با تکیه بر آئین نامه های مناقصات و مزایدات .
6- افزایش سطح فناوری و دانش فنی موجود در شرکت بمنظور تامین خدمات نگهداری و بهره برداری امور مشابه و هم تیپ ماموریت اصلی شرکت به شرکت های همکار و هم راستا .
7- بهبود مداوم سيستم موجود ، فرايندها ، خدمات و محصول قابل ارائه با تاکید شناسايی و به حداقل رساندن آلودگی های زيست محيطی در جهت ايجاد محيط سبـز .
8- افزايش رضايتمندي كارفرما ، مشتريان و ساير طرف هاي ذينفع.
9- شناسايی و به حداقل رساندن آلودگی های زيست محيطی در جهت ايجاد محيط سبـز .

استراتژی : 

استراتژی این شرکت بر مبنای حفظ، ارتقاء و بهبود مستمر:
1-كيفيت محصول
2-كارايي و اثربخشي فرايندها
3- حفاظت محيط زيست
4- صيانت نيروي انساني و رعايت موضوعات مرتبط با بهداشت شغلي
در محدوده مرتبط با فرايندهاي شركت جاري است.

کد خبر: 468